VI Sąsiedzkie polowanie na lisy

Na zaproszenie myśliwych okręgu bydgoskiego członkowie AŚM uczestniczyli w trzydniowym wydarzeniu „Weekend na Kujawach”.
Bazą wypadową był uroczy, pochodzący z XIX wieku Pałac w Kobylnikach koło Kruszwicy.
W piątek wzięliśmy udział w bardzo ciekawej konferencji (tematykę przedstawimy w innym poście) zatytułowanej „Aktualności łowieckie w przeddzień VI Sąsiedzkich polowań na lisy”. Osiemdziesięciu uczestników miało okazję usłyszeć między innymi o specustawie. Wieczór zakończyła biesiada, gdzie pyszne jadło, napitki i długie rozmowy trwały do późnych godzin nocnych, a że znakomitą większość stanowiły Diany, które przyjechały z całej Polski atmosfera była wyjątkowa.
Sobota- najważniejszy dzień kujawskiego weekendu i tytułowe VI sąsiedzkie polowanie na lisy. To wyjątkowe przeżycie, kiedy na zbiórce staje prawie dwustu myśliwych i apel na łowy gra ośmiu sygnalistów. Świetna organizacja, kapitalne humory, śmiech I życzliwość towarzyszyły nam przez cały dzień. Zwieńczeniem łowów był pokot, na którym ułożyliśmy 22 lisy. Kolejny wieczór biesiadny w piastowskiej sali pałacu w Kobylnikach to opowieści i emocje z polowania, degustacje i konkurs nalewek przy akompaniamencie gitar i śpiewów biesiadników. Tylko perspektywa niedzielnego polowania wygoniła nas na kilka godzin snu do pałacowych komnat.
Niedzielne polowanie w towarzystwie trzydziestu Dian zapowiadało wielkie emocje i tak też było. Długo będziemy wspominali pokot z czterema dzikami strzelonymi przez nasze koleżanki.
Szkoda, że następny weekend na Kujawach dopiero za rok.

Składamy podziękowania organizatorom za zaproszenie.

Zapraszamy do fotorelacji, którą stworzyliśmy z materiału udostępnionego przez uczestników.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z wydarzenia na naszym kanale
https://youtu.be/7ZgQdHr4bTo